nieuws aanbiedingen
terug    

Zeezeilcursus gevorderden (15 dagen) - Cycladen

Een zeezeilcursus met langere afstanden en uitdagende weersomstandigheden! De Cycladen zijn prachtige eilanden ten zuidoosten van Athene. De eilanden liggen ver uit elkaar en het waait hier in de zomermaanden over het algemeen een stuk harder dan in Saronische en Argolische golf.

Ervaren zeilers
Hierdoor is dit gebied en deze zeezeilcursus bij uitstek geschikt voor ervaren zeilers die zo enthousiast zijn over het zeilen, dat ze willen blijven trainen en leren. We combineren uitdagende trainingen met het zeilen van langere tochten op een grotere zeegang en met meer wind.

Ook 's nachts
De afstand tussen deze eilanden is gemiddeld 30 tot 40 mijl. Afhankelijk van weer en bemanning maken we tochten tussen de 20 en 60 mijl. Wanneer er voldoende capaciteiten aan boord zijn maken we nachttochten en zeilen we met wachtsystemen. The sky is the limit!

Meer uitdagingen
Er is minder gelegenheid voor uitgebreide herhalingen en er zijn weinig rustige oefenplekjes. Daar staat tegenover dat er veel meer uitdagingen zijn op het gebied van navigatie, zelfstandig schipperen, wachtdraaien, allerlei manoeuvres met meer wind, etc. Het cursusprogramma passen we aan afhankelijk van het niveau en jullie wensen.

Dit is echt een zeezeilreis voor bikkels die bovenal komen om te zeilen in een fantastisch mooi gebied.

Waarom meegaan op deze reis?

  • Om te genieten van wind en zeilen met gelijkgestemden
  • Om jezelf uit te dagen nieuwe onderdelen in het zeezeilen te leren
  • Om de zonsondergang vanaf de krater in Santorini te zien
  • Om min of meer zelfstandig ook 's nachts te zeilen
  • Om per scooter de stranden van Mykonos te bezoeken
  • Om intensief te trainen en uitdagende omstandigheden op te zoeken
  • Om bruin, blond met zoute huid en wilde haren terug te keren

Het verschil met de andere zeezeilcursussen

  • langere afstanden
  • meer wind
  • hogere zeegang
  • zeilen, zeilen, zeilen

Tijdens de zeezeilcursus komen op een hoger niveau aan bod: trimmen en reven van de zeilen, bijzondere zeilmanoeuvres, havenmanoeuvres op de motor, man-over-boord manoeuvre, veiligheid aan boord, regelgeving, navigeren, routeplanning maken, logboek bijhouden en posities bepalen (zowel met GPS als het peilkompas). Leiding geven en overzicht aan boord zijn belangrijk onderdelen tijdens het schipperen.

Je zit met 6 deelnemers aan boord. We zeilen, als de omstandigheden het toelaten, minimaal vijf dagen per week. Meestal zeilen er meer jachten samen. Met elkaar bepaal je of en op welke eilanden je wat meer tijd wilt hebben om naast het zeilen schilderachtige dorpjes te bezoeken, misschien een paar uurtjes op een strand te zijn of te genieten van het uitgaansleven.

Nederlandse zeileisen en zeilniveaus
We hanteren de Nederlandse zeileisen en zeilniveaus. Aan het eind van de cursus krijg je van de instructeur een vorderingenstaat of een zeildiploma. Daarop staat vermeld op welk niveau je als zeiler functioneert en aan welke elementen je nog moet werken.

CWO-certificering
Bij iedere zeezeilcursus kun je een CWO certificeringsdag boeken. Dit is een aansluitende extra lesdag in Nederland (maandag of dinsdag) waar aan de hand van het CWO systeem je kajuitzeil niveau wordt bepaald. Boek je deze dag in combinatie met de zeezeilcursus dan sluit je je zeezeilcursus af met een CWO certificaat.

Prijzen 2011
Vertrekdata   Prijs 15 dgn, p.p.
2 juli, 3 september  
€ 1.495

Bovengenoemde prijzen zijn inclusief:
• Vlucht
• Luchthaven- en vliegbelastingen
• Linnengoed
• Transitlog
• Zeilinstructeur en cursusmateriaal

en exclusief:
• Reserveringskosten vlucht (€ 29,50)
• Calamiteitenfonds (€ 2,50)
• Reis- en annuleringsverzekeringen
• Boordkas
• Bus of taxi luchthaven-jachthaven

Optioneel:
• tweepersoons privéhut voor 1 persoon (€ 345 p/w)
• tweepersoons privéhut voor 2 personen (€ 70 p/w)
• De zekerheid niet in de kajuit ingedeeld te worden (€ 35 p/w)

terug